22. 6. 2015

VIENNA

 

 V sobotu sme boli s maminou vo Viedni. Stihli sme pobehať po obchodoch a pozrieť aj nejaké tie pamiatky. 
Ráno nám 6:55 odchádzal vlak do Bratislavy, ale samozrejme, nestihli sme ho, čiže sme museli 2 hodiny čakať na stanici. Po dlhých dvoch hodinách spríjemnených s pizzovými buchtami z Lidlu sme konečne sedeli vo vlaku.


Po príchode do Bratislavy, ktorá sa pomaly začala zapĺňať protestantmi, som bola kúpiť lístky do Viedne. Ani sme sa nenazdali a už sme sedeli vo vlaku.


Vystupovali sme na Hauptbahnhoff stanici, ktorá bola dosť veľká. Pomocou tabúľ sme trafili do metra, kde sme si kúpili lístky. Áno, moja prvá cesta metrom. V metre s nami išiel nejaký čudný chlapík, ktorý tam sám len tak kričal po nemecky a bolo to nepríjemné. Vystúpili sme hneď na Stephanzplatze.Konečne som bola aj v mojom vysnívanom Brandy Melville.Čo by to bola za výlet do Viedne bez Starbucksu. Zastavili sme sa na Chocolate Cookie a moje obľúbené čokoládové frappuchino so šľahačkou. 


Na naše šťastie sa konal v ten deň vo Viedni Pride Parade. Je to sprievod gayov, lesieb, transexuálov, fetišistov a podobných ľudí. Táto udalosť sa koná každý rok po celom svete. Bolo to veľmi zaujímavé.

Boli sme sa pozrieť aj do Štefánskeho dómu. Krásne okná!Náš deň sa končil a tak sme museli ísť na metro. Bohužiaľ, museli sme utekať na vlak. Keby sme prišli o minútu neskôr, tak by sme museli čakať nejaké 3 hodiny na ďalší.
Bratislavská stanica bola plná kukláčov, policajtov a protestantov, ktorí išli s nami vlakom, takže sme mali zaujímavý deň.


Boli ste už vo Viedni? Zmeškali ste niekedy vlak? Cestovali ste už metrom?

14 komentárov:

 1. Hned bych se do Vídně vrátila! :3 Nedávno jsem tam byla také, ale na školním výletě, a tak krásné město z historických památek se těžko hledá. Za svůj opravdu největší zážitek považuji návštěvu Schonbrunne zahrad a zámku, který mě naprosto ohromil a ráda se, už jenom kvůli němu, znovu do Vídně chci vydat. :) Starbucks samozřejmě také nemohlo chybět a popravdě - teď mám docela chuť na cookies :D :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Krásne fotky aj článok :) Hneď by som na taký výlet išla :D

  http://lifestyle-beautyblog.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 3. krásne fotky♥ ten starburcks ágrw pred nedávnom som navštívala kaviareň Starburcks a fakt stálo to za to

  https://clodyteenmummy.wordpress.com

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ja som vo Viedni ešte nebola, ale veľmi by som chcela <3 .. Pamiatky vyzerajú dobre a starbucks tiež. Ale čo ti úplne mega závidím je to že si videla ten pochod gayov, lezieb atď. Ja som na takéto veci trochu uletená takže.. :33

  www.amazing-adria.blogspot.sk

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Nedávno jsem taky byla ve Vídni, škoda, že jsem nevěděla, že tam je Brandy Melville :(
  One blondie life

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Pěkný výlet jste si s maminkou udělaly. Já ve Vídni ještě nebyla, ale metrem jsem už jela. :-D
  welcometomyworld

  OdpovedaťOdstrániť
 7. Super výlet, vo Viedni je super ale neuškodilo by sa tam ísť pozrieť aj keď je teplo no :D

  Dijoun&Klaudi

  OdpovedaťOdstrániť
 8. Páni, takový fajn výlet s mamčou. Ještě jsem ve Vídni nebyla, ale ty fotky - páni, vypadá to tam krásně. A hlavně, že jseš spokojená a pěkně jsi pořídila. btw. Úsměv ti opravdu sluší! ((:

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Do Vídně bych se jednou moc ráda podívala! Podle fotek je to fakt krása :)

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Krasne fotky :) Frapuccino vypada vsude stejne ale ja si ho kupuju jen kdyz jsem nekde na cestach, jinak ne :D JE to taova moje cestovatelska tradice :)
  Lenny Mali i Danmark

  OdpovedaťOdstrániť
 11. Krásné fotky, moje škola tam byla na vánočních trzích, ale já jsem byla nemocná, takže bohužel, ale snad se tam někdy dostanu. :)

  OdpovedaťOdstrániť
 12. Úplne úžasné sú tvoje "cestovateľské" články! :)

  Vladies

  OdpovedaťOdstrániť
 13. Úplne úžasné sú tvoje "cestovateľské" články! :)

  Vladies

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár ♥