8. 12. 2015

CHRISTMAS MARKETS IN VIENNA ❄


Minulý víkend som bola vo Viedni s priateľom, maminou a babkou. Vo štvrtok tak idem zase, ale tentokrát zo školy. Išli sme tam autobusom, ktorý zastavil pri Prateri a odtiaľ sme si spravili prechádzku cez mesto až na Stephansplatze. Mohli sme si tak prehliadnuť viedenské budovy, ktorých architektúra sa mi veľmi páči. Odtiaľ sme pomaly išli na Mariahilgerstrasse, kde sme pochodili po obchodoch. Najskôr sme však prešli vianočné trhy, ktoré sa nachádzajú pri múzeách. Keď sa zotmelo, rozhodli sme sa ísť na tie veľké trhy, ktoré sú oproti divadlu. Nemali sme už veľa času, tak sme sa vybrali cez mesto naspäť na Stephansplatze, pretože sme mali odtiaľ ísť metrom naspäť k Prateru. Trošku sme zablúdili, presnejšie povedané, nevedeli sme, kde sme boli, ale aspoň sme tak náhodne našli ďalšie vianočné trhy. Nakoniec sme šťastne prišli na Stephansplatze a akurát stihli metro.
Milujem atmosféru vianočných trhov. Všade to rozvoniava a cítite ten pokoj a čas Vianoc. Všade osvietené budovy a stánky, ktoré mi vedia rozžiariť deň.


Každoročná fotka.Náhodne nájdené trhy. 


Boli ste už tento rok na vianočných trhoch vo Viedni alebo sa tam ešte len chystáte? Navštívili ste iné vianočné trhy?

10 komentárov:

 1. Jé, moc ráda bych se podívala na Vánoční trhy právě do Vídně popřípadě do Dráždan, musí to být kouzelné! :) Krásné fotky jsi pořidila, úplně mě navnadili, že se ted těším alespon na ty menší brněnské trhy. :D Jenom ten sníh jim tam také chybí, no. :/ :)

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Viden je krasna :) prave se z ni i z trhu vracim :) hezke fotky, meli jste trosku lepsi pocasi :))

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherné fotky, krásné město! :) Já jsem zatím žádné trhy nenavštívila, ale doufám, že stihnu zajít alespoň na ty, ve vedlejším městě! :D

  SweetElis

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Viedeň je krásna cez Vianoce. Ja som tam bola minulý rok a neľutujem :)
  Aďulik Sun

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Vypadá to nádherně, ta atmosféra musí být báječná <3 Moc bych se do vánoční Vídně někdy chtěla podívat :-)

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Tak trhy ve Vídni musí být vážně nádherné.. <3 Krásné fotky!

  OdpovedaťOdstrániť
 7. TAm musí byť nádherne! a máš skvelú čiapku :)

  OdpovedaťOdstrániť
 8. eToro is the ultimate forex trading platform for new and pro traders.

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár ♥