27. 4. 2016

AKÉ JE TO BYŤ BLOGERKOU


Ahojte! Dnes mám pre vás pripravený netradičný článok, ktorý na mojom blogu nevídate. Mala som náladu a tak som sa rozpísala o tom, aké je to byť blogerkou. Veľa ľudí si robí predsudky a mylné predstavy o tom, aký je život blogerky. Áno, aj ja som zo začiatku taká bola, preto vám to nezazlievam. Takže si prečítajte, aké je to z pohľadu blogerky.

Strata súkromia
Je to jedna z najcitlivejších vecí, ktorú musíte podstúpiť. Nie každý si to na začiatku uvedomuje, no po čase zistíte, čo všetko zo súkromia píšete na blog. Je dobré dávať si pozor, čo tam napíšete, pretože nikdy neviete, kto si to prečíta. Taktiež sa môže stať, že vám ukradnú vaše fotky a založia si s nimi falošné profily. Mne sa to našťastie nestalo, no už som o takom prípade čítala u inej blogerky.

Mať svoj názor
Podľa mňa nesmie byť blogerka nerozhodná vo veciach, o ktorých píše. Či už bude mať na ne kladný alebo záporný názor, treba si tým byť istá.

Nedať sa
My, blogerky, to nemáme vždy ružové. Na každom jednom blogu nájdete aspoň jeden negatívny komentár. Nie je to taký, z ktorého sa máte poučiť, ale píše ho osoba, ktorá vám závidí alebo zrovna nemá svoj deň. Nad takými komentármi sa ani nezastavujte, jedine čo vás zbytočne demotivujú.


Robíš to len kvôli spolupráci
Bla bla bla. Veta, ktorú určite pozná každá blogerka. Prečo hádžete všetky do jedného vreca? Ak má baba každý článok, poprípade každý druhý recenziu na produkty, ktoré má vďaka spolupráci, tak áno, len kvôli tomu má založený blog. Nemôžete také blogerky porovnávať s tými, ktoré majú pár spoluprác za rok. Pre nás "normálne" je to odmena za všetky tie nápady a čas strávený za počítačom. K tomu sa vzťahuje ďalší bod.

Kreativita a čas
Ako sa hovorí, kreativite sa medze nekladú. To platí aj pri blogovaní. V blogosfére sú nápady dôležité. Keďže je dnes veľmi veľa blogov, latka je položená vysoko a je ťažké byť iný. Taktiež sa musíš zmieriť s tým, že obetuješ svoj čas foteniu fotiek, upravovaniu a písaniu samotného článku. Niekto by si myslel, že to trvá dokopy 10 minút, no je to viac. Ak chcete mať kvalitný článok, musíte mu obetovať čas.

Gramatika
Dávajte si pozor hlavne na gramatiku, pretože tú veľa ľudí odsudzuje. Nikto nie je dokonalý, každý sa mýlime, no gramatická chyba v každom druhom slove nie je zrovna pastvou pre oči.

Aký máte na to názor Vy? Súhlasíte s týmito bodmi?

16 komentárov:

 1. Skvelý článok :) O spoluprácach som toho už počula mnoho, a negatívne komentáre takisto.. Je to niekedy dosť ťažké, no bez záporných vecí by to nebolo :) Všetko má klady aj zápory.
  My blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovedaťOdstrániť
 2. PERFEKTNÍ článek! Tleskám a souhlasím se vším! Šikovná holka, máš to dobře srovnané a téma spolupráce jako odměna, třešinka na dortu za všechnu tu práci je hodně výstižné a přesné.

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Tento komentár bol odstránený autorom.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Super článek a moc pěkný účes ♥ .

  http://elenhamova.blogspot.cz/

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Moc hezký článek a rozhodně souhlasím. Tohle jsou určitě věci, které k "životu blogerky" patří. Ale jinak bych řekla, že mě snad ani nic jiného nenapadá. Chci tím říct, že u mě třeba skoro nikdo neví, že píšu blog a jsem úplně "normální". A řekla bych, že takhle to má tisíc dalších blogerek - další důvod přestat z blogerek dělat něco, co nejsou! :)
  Young, wild and free

  OdpovedaťOdstrániť
 6. tie copy vyzerajú super :D A k článku .. môžem iba súhlasiť.. Hoci je pravda, že ľudia hneď vidia spoluprácu. Ja napríklad píšem beauty články a recenzie prevládajú. Kupujem veci z jedného eshopu a pri každom článku si potom myslia, že ide o reklamu. Pritom nejde. Keď píšem o niečom, tak musím spomenúť názov a kde asi som to kúpila. Aj tak by sa na to niekto pýtal ... :)

  OdpovedaťOdstrániť
 7. S body které jsi vypsala souhlasím :) Hlavně pokud jde o gramatiku, také občas udělám nějakou tu chybu, ale setkávám se s blogerkami, které opakovaně dělají stejné chyby v naprosto primitivních slovech, to se potom takový článek nečte moc dobře :( .. Moc hezký článek :)

  SweetElis

  OdpovedaťOdstrániť
 8. S prvým bodom akosi nesúhlasím. O sebe píšem len veľmi zriedka a o svojom živote len výnimočne. Som "súkromný" typ takže najviac čo zo seba "odhaľujem" sú moje názory a pocity. S časovou náročnosťou úplne súhlasím. Fotka a článok prejde dlhým a zložitým procesom než sa dostane vo svojej vyleštenej podobe na blog a málokto vidí tú prácu, ktorá za ňou stojí. O to viac s nápadmi - dnes nestačí písať, dnes treba byť niečim originálna aby človek prerazil.

  OdpovedaťOdstrániť
 9. Skvělý nápad na článek! :) Snad se vším souhlasím :)

  Na mém blogu právě probíhá giveaway, budu ráda, když se zúčastníš :)
  Giveaway

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 10. Skvělý článek, souhlasím ve všech bodech.. :) Nádherně výstižně sepsané a jako blogerka prostě na všechno musím přikyvovat :)

  Nikola Mills

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár ♥