6. 8. 2016

5 PLÁŽÍ, KTORÉ BY SI MAL V ANGLICKU NAVŠTÍVIŤKeďže stále "pendulujem" medzi Slovenskom a Anglickom, už niečo mám v tejto krásnej bristskej krajine nachodené. Veľmi veľa ľudí si pri slove Anglicko alebo Veľká Británia predstaví Londýn. Tí, ktorí tu žijete, žili ste alebo máte aspoň kúsok krajiny precestovanej viete, že ponúka oveľa viac ako len obrovskú metropolu. Áno, je to nádherné mesto, ale sú tu aj iné krásy, ktoré stoja za to.

Veľa z vás možno ani nevie, že Británia má nádherné pláže. Niekedy si pripadám, že sa nachádzam v Španielku alebo inej krajine plnej krásnych pláží. Ak vystihnete slnečný deň, určite sa pekne opálite, no pozor na spálenie. Voda nie je až tak teplá, no dá sa to vydržať. Počas víkendov sú pláže zaplnené stovkami ľudí.

1. Woolacombe beach
Woolacombe beach sa nachádza na juhozápade Anglicka. Je to krásna piesočnatá pláž, na ktorej si nájdu svoje hlavne surféri. Voda je dobrá na kúpanie, no moc sa nenaplávate, keďže sú tam väčšie vlny.


2. Watergate bay
Ďalšia piesočnatá pláž, ktorá sa nachádza takmer na juhu Británie. Je zaplnená surférmi a vlny sú tam dosť veľké. Nevýhodou je, že si vo vode musíte dávať pozor, kde stúpate, pretože sa tam nachádzajú kamene, ktoré sú občas väčšie. Každoročne sa tu koná festival Boardmaster, ktorý je tu známy. Začína už o pár dní.


3. Waymouth beach
Waymouth beach sa nachádza na juhu. Polovica pláže je kamienková a polovica je piesočnatá. Avšak na piesočnatej pláží očakávajte nátlak ľudí. My sme boli na kamienkovej, bolo tam super. Menej ľudí, hoci voda bola ľadová.


4. Torquay
Mesto obklopené plážami. Jedny sú piesočnaté a druhé kamenisté. Ak nevydržíte ležať a opaľovať sa, môžete sa prejsť popri brehoch až do centra mesta.


5. Durdle door
Kamienková pláž, ktorú ste mohli vidieť vo filmoch. Aj počas týždňa tam nájdete veľa turistov. Je perfektná na fotky, no fúka tam vietor a more je ľadové. 


Vedeli ste, že Anglicko má také pekné pláže?

7 komentárov:

 1. Vůbec jsem nevěděla, že v Anglii jsou takhle krásné pláže! Hned bych se na nějakou z nich vypravila :)

  GIVEAWAYAnother Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Moc hezký článek a ještě hezčí články, nikdy bych neřekla, že jsou v Anglii tak hezká místa jak se postupně dozvídám z tvých článků :)

  SweetElis

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Krásne pláže :) Teraz sa chystám do Anglicka, takže ďakujem za tipy, určite sa na niektorú pôjdem pozrieť :)

  http://greycherry.blogspot.sk/

  OdpovedaťOdstrániť
 4. Ahoj!
  Vůbec jsem netušila, že jsou tam takové pláže.
  S chutí bych navštívila úplně všechny, ale v mých 17ti letech to po peněžní stránce určitě není možné.
  Ale určitě se jednou podívám na Durdle Door, ta se mi líbí ze všech nejvíce!
  a potěšilo by mě, kdyby ses i ty mrkla na blog a zanechala tam nějakou podporu ♥
  http://mujzivotvpismenech.blogspot.cz/2016/07/monolog-jedna-lucka-povidala.html

  OdpovedaťOdstrániť
 5. Máš to úplne super, že môžeš chodiť hore dole. Anglicko je krásne nehovoriac o všetkých mestách, ale aj práve tých skalnatých pobrežiach, ktoré majú úžasnú atmosféru. Durdle door je nádherná!♥

  OdpovedaťOdstrániť
 6. nádhera tie pláže ♥ anglicko má učrite čo ponúknuť, bohužial som bola "len" v Londýne ale už dlhšie sa chystám na poriadny roadtrip. toto proste treba vidieť naživo. ďakujem za tipy :)

  http://7bluedots.blogspot.com

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár ♥