26. 8. 2016

WEEK IN HIGH TATRAS


Minulý týždeň som strávila s priateľom vo Vysokých Tatrách. Ubytovaní sme boli pri Novom Štrbskom plese, kde bolo krásne prostredie. Od Štrbského plesa sme to mali len pár minút. Počasie nám vyšlo perfektne, takže sme mohli chodiť na turistiky. Prvá viedla na Popradské pleso. Ak ste tam už niekto boli, tak viete, že je nádherné, čisté a je ľadovcového pôvodu. Na ďalší deň nám bohužiaľ pršalo, tak sme boli na byte, oddychovali a pozerali filmy. Ráno nás zobudilo slniečko, tak sme si povedali, že dáme dve turistiky a to na vodopád Skok a Jamské pleso. Domov sme sa vrátili až večer a deň sme si naplno užili. Posledná turistika viedla lanovkou na Chatu pod Soliskom a odtiaľ pešo na Predné Solisko. Dalo to celkom zabrať, no zvládli sme to. V piatok poobede prišli k nám na noc kamaráti. Večer sme sa boli spolu prejsť pri Štrbské pleso a užili si krásny západ slnka. V sobotu sme sa boli s priateľom člnkovať na Štrbskom plese, kde sme videli svadbu a nakoniec sme sa boli na výborné bryndzové halušky vo Furkotke. V nedeľu sme pobalili všetky veci a išli preplneným slovenským rýchlikom domov.


Last week I spend with my boyfriend in High Tatras. We had lodging near New Štrbské pleso, where was very nice nature. We had Štrbské pleso only few minutes from us. The weather was great so we could go on tourisms. Our first tour were on Papradské pleso. If you were there, you know that place is very clear and beautiful. Next day was raining so we stayed at home and we watched film and just relaxed. In the morning the sun was shining so we went on two tours- waterfall Skok and Jamské pleso. We came home at the evening and we really enjoyed that day. Our last tour was on Predné Solisko. We went on funicular to Lodge under Solisko and then we went up to Predné Solisko by out feets. It was quite hard but prospect was awesome. On Friday our friend came to us for a night. In the evening we went for a walk around the Štrbské pleso. We saw beautiful sunset. On Saturday me and my boyfriend went on boating on Štrbské pleso and we saw wedding. Then we went on delicious bryndzové halušky in Furkotka. On Sunday we went home by train.
 Boli ste už niekedy vo Vysokých Tatrách? Páčilo sa vám tam?
Have you ever been in High Tatras? Did you like it?

 Instagram |Facebook |Ask |Bloglovin

7 komentárov:

 1. Super fotky. V Tatrách som bola ešte ako malá, teraz veľmi nie. Je čas to napraviť, fakt je tam krásne.

  Daniela

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Do Vysokých Tater (teď si naprosto nejsem jistá, jestli jsem to napsala správně :D) bych se jednou taky chtěla podívat :) Krásné fotky! :)

  Another Dominika

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Nádherné fotky! Taky bych se tam ráda někdy podívala :)

  OdpovedaťOdstrániť

Ďakujem za každý komentár ♥